Przejdź do treści

Żeglarski sezon letni dobiega końca. W najbliższy weekend wraz z kolegami i koleżankami z JKMW „KOTWICA” pożegnamy go udziałem w regatach: Bieg Kaprów – Memoriał Bitwy Pod Oliwą oraz Pucharem Komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW. Nasz Oddział reprezentowała będzie załoga pod komendą kol. Radka Krzyżewskiego, który wystartuje na jachcie Belfer.

Tymczasem Farurej wcale nie zamierza kończyć pływania! Szykuje się natomiast do przejścia z sezonu letniego w zimowy. Co to w praktyce oznacza?
Właśnie dobiegają końca prace renowacyjne przy nadbudówce. Nowe, podwójne ściany od strony kokpitu, odnowiona sztorcklapa, a także wymienione jej obramowanie mają zapewnić szczelność jachtu w okolicach hundkoi. O walorach estetycznych nawet nie musimy wspominać, Farurej pięknieje w oczach!

W ubiegły weekend można go było spotkać wśród innych drewnianych jachtów biorących udział w XIII Zlocie „Próchno i Rdza”. W ostatnich dniach października mamy zamiar pożeglować po Zatoce Gdańskiej. 1 listopada zamierzamy ponownie wyjść w morze i złożyć kwiaty by uczcić pamięć wszystkich tych, którzy odeszli na wieczną wachtę. Od tego też dnia zmieni się nasze miejsce postoju – aż do wiosny będziemy stacjonować w Gdańsku na Szafarni.

W listopadzie nastawiamy się na co najmniej 2 weekendowe pływania:
* 05-07 listopada – klubowy rejs po wodach Zatoki Gdańskiej,
* 11-14 listopada – udział w kolejnej edycji rejsu „Bałtyk dla Odważnych”.

Na zakończenie polecamy krótki filmik z opuszczenia gdyńskiej mariny przez naszego Farureja, a także zachęcamy do obserwowania naszej strony oraz czynnego włączenia się w działania. Ahoj!