Przejdź do treści

Podstawowe informacje:
Jacht: FARUREJ
Kapitan: Katarzyna Gaul
Koszty: kojowe 600 zł/etap + zrzutka na PPP
Termin: 04 – 17 lipca 2016

Rejs jest podzielony na dwa tygodniowe etapy (F2 i F3). Start jest przewidziany z Gdyni 4 lipca. Następnie Hel -> Kalmar Sund oraz miasto Kalmar z jego pięknym średniowiecznym zamkiem. Dalej przejście pod najdłuższym mostem Szwecji (6 km) łączącym stały ląd z Olandią. Następny przystanek Visby, będące w zasadzie jedną wielką starówką. 11 lipca cumujemy w Norkopping u wejścia na KANAŁ GOTA. Jest tam możliwe wyokrętowanie i zakończenie rejsu, można również zostać kolejny tydzień 🙂

Z Norkopping ruszamy Kanałem Gota w poprzek Szwecji. Przepływamy przez trzy największe jeziora tego kraju, w tym jezioro Vanern (3-cie co wielkości w Europie), przy którym nasze Śniardwy to zaledwie kałuża 🙂 Sam kanał to ponad 190 km żegluga z przejściem przez 58 śluz, wśród malowniczych brzegów, a czasem w iście szuwarowej scenerii.

Rejs kończymy po zachodniej stronie Szwecji w Goteborgu, drugim co do wielkości mieście w Szwecji gdzie miłośnicy motoryzacji będą mogli odwiedzić m.in. muzeum Volvo, a miłośnicy tematyki morskiej – muzeum morskie. Ciekawostką jest to, że dawna siedziba szwedzka Kompanii Wschodnioindyjskiej (utworzona w 1731 r.) wybudowana w 1750 r. znajduje się w mieście do dziś.

Szczegóły poszczególnych etapów podsyłam w załączniku. Przy udziale w obu etapach uczestnikom przysługuje 100 zł zniżki na etap drugi. W razie jakichkolwiek pytań oczywiście piszcie śmiało.