Przejdź do treści

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem naszych klubowych rejsów zaplanowanych na pokładzie s/y FARUREJ w nadchodzącym sezonie.

Maj i początek czerwca chcemy przeznaczyć na krótkie pływania techniczne oraz szkoleniowe, natomiast rejsy pełnomorskie zaplanowane zostały od 18 czerwca 2016 r.

W tym roku morskie pływania rozpoczniemy tygodniowym rejsem do Kłąjpedy, która po zeszłorocznych odwiedzinach cieszy się coraz większą popularnością. Następnie Farurej weźmie udział w zlocie „Baltic Sail Gdańsk”. Kolejnym krokiem będzie tygodniowy przeskok z Gdyni do Norrkoping, z zawinięciem do Kalmaru oraz malowniczego Visby. Z Norrkoping czeka nas wyprawa w poprzek Szwecji poprzez Kanał Gota, a także jeziora Vattern i Vanern, aby ostatecznie żeglugę szuwarowo – bagienną zakończyć w Goteborgu. Stamtąd następna już załoga wyruszy na północ do krainy Wikingów stawiając sobie za cel główny Oslo.

W drodze powrotnej zaplanowano odwiedziny Hamleta w jego zamku w Helsingorze, a także Małej Syrenki w Kopenhadze. Ten dwutygodniowy etap dobiegnie końca u naszych przyjaciół z oddziału w Świnoujściu. Powrót do Gdyni zaplanowany jest na początku sierpnia, skąd kolejna załoga wyruszy ponownie na wschód po raz drugi odwiedzając miasto żurawi i delfinów – Kłajpedę. We wrześniu planujemy skupić się na pływaniu szkoleniowym, jak również wziąć udział w kolejnej edycji Classic Cup (tzw. regaty bez elektroniki). Nie zabraknie nas również na tegorocznym Zlocie jachtów z duszą – Próchno i Rdza.

Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych etapów znajdziecie tutaj. Wszelkie pytania kierujcie do naszej klubowej koleżanki Katarzyny Gaul

katarzyna.gaul@gmail.com lub też przesyłajcie na nasz adres klubowy: farurej.atol@gmail.com