Przejdź do treści

Przygotowania do wodowania

Najpilniejsze prace na Farureju mają się ku końcowi. Szkutnicy wykonali wzmocnienia wymagających tego wręgów oraz zakończyli wymianę uszkodzonych desek. Oszlifowany i zaolejowany kadłub lśni świeżością, jeszcze tylko czekamy na wstawienie dwóch nowych zaworów burtowych.
We wnętrzu, za sprawą nieocenionego Rysia dokonuje się drobna przemiana w kingstonie oraz kapitańskiej koi. Z kolei bosman Kacper wraz z fantastyczną ekipą wolontariatu zadbał o oczyszczenie i odmalowanie części podwodnej kadłuba. Niedzielne prace zasiliła nasza komandor – Katarzyna, pod której czujnym okiem wytrasowano i wymalowano linię wodną. Wisienką na torcie było wyklejenie nowego napisu na rufie, który wyraźnie przypomina nam, że wodowanie tuż tuż…

Przed nami jeszcze szereg prac bosmańskich oraz porządkowych do których dołączenia serdecznie zapraszamy! W najbliższą sobotę o godzinie 10:00 idziemy do wody. Wszystkich chętnych, którzy chcieliby nam pomóc w tym przedsięwzięciu zachęcamy do kontaktu z Kacprem (tel. 572 124 774) lub Kasią (508 199 339).

Ahoj!

Farurej - przygotowania do wodowania