Przejdź do treści

Walne Zebranie Sprawozdawcze ATOL-u 2024

W niedzielę 18 lutego 2024 r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Oddziału „ATOL” Jacht Klubu Marynarki Wojennej „KOTWICA”. Na zebraniu podsumowano poprzedni rok intensywnej, klubowej działalności.

Duże zaangażowanie zarówno Zarządu jak i naszych klubowiczów zaowocowało szeregiem pozytywnych inicjatyw i przedsięwzięć w których wzięliśmy czynny udział. Szereg napotkanych przez nas trudności oraz kłopotów sprawił, że zeszłoroczny sezon nawigacyjny okazał się być nie lada wyzwaniem, któremu skutecznie daliśmy radę sprostać. Klubowicze docenili pracę Zarządu, a zwłaszcza jego skuteczność w dochodzeniu odszkodowawczym dotyczącym zdarzenia w porcie w Kłajpedzie.

Podczas Zebrania omówiono także tegoroczne plany oraz wytyczono kierunek przyszłych działań, w tym m.in:
– organizację III edycja Zlotu Drewnianych Jachtów – Classic Sail (25 maja – 1 czerwca),
– organizację Szkolenie regatowe na jachcie Hadar we współpracy z JKMW „Kotwica”,
– udział w regatach żaglowców The Tall Ships Races.

Jednym z ważniejszych ustaleń Zebrania było uchwalenie zaktualizowanej treści Regulaminu Oddziału Atol.

Oczywiście z dużym zainteresowaniem spotkały się zapowiedzi nadchodzących prac remontowych na jachcie Farurej. Do wakacji spodziewamy się wykonać m.in:
– wymianę kilku planek na burtach oraz w części rufowej,
– szlifowanie i olejowanie całości kadłuba,
– zamontowanie nowej lodówki,
– wymianę zabudowy w kingstonie.

W ramach poprawy bezpieczeństwa załogi podczas organizowanych przez nas rejsów planujemy również dokonać zakupu pneumatycznych kamizelek ratunkowych.

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować Tawernie Korsarz za udostępnienie nam miejsca do obrad, dzięki czemu mogliśmy przeprowadzić wiele owocnych dyskusji.

Sprawozdanie za rok 2023 <<pobierz>>