Dwa spotkania z cyklu „Warsztaty nawigacyjne 2017” już za nami. Nasz tegoroczna, klubowa inicjatywa, której pomysłodawcą i głównym organizatorem jest kol. Michał Mazurkiewicz zebrała spore grono uczestników wśród naszej trójmiejskiej młodzieży.

Pierwsze spotkanie odbyło się 14 stycznia w Gdańsku. Podczas zajęć uczestnicy mieli możliwość pogłębić swoją wiedzę na temat podstaw nawigacji morskiej, dowiedzieć się nieco więcej o mapach nawigacyjnych, stosowanych na nich skrótach oraz oznakowaniu. Jednym słowem – była to duża dawka teorii.

Zdobytą wiedzę teoretyczną wykorzystano już trzy tygodnie później – 4 lutego, kiedy to na drugim spotkaniu skupiono się na aspektach praktycznych. Uczestnicy zajęć odbyli klika rejsów „palcem i ołówkiem” po mapie żeglując po wodach Bałtyku. Pod koniec miesiąca planowane jest trzecie spotkanie na którym nastąpi podsumowanie zdobytej wiedzy. W planach jest także rozwiązanie kilku kompleksowych zadań nawigacyjnych.

Ostatni element szkolenia przewidziano na wiosnę. Po zwodowaniu Farureja, chcemy zapewnić wszystkim uczestnikom możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w warunkach prawdziwej żeglugi! Planowane jest nocne pływanie szkoleniowe po Zatoce, podczas którego będzie można „na żywo” identyfikować światła nawigacyjne oraz próbować wyznaczać pozycję obserwowaną na różne sposoby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *