Przejdź do treści

Wszystkich klubowiczów zachęcamy do wzięcia udziału w organizowanych przez nas warsztatach z zakresu nawigacji tradycyjnej. Zajęcia, które odbędą się 14 stycznia w Gdańsku poprowadzi jeden z naszych klubowych kapitanów kol. Michał Mazurkiewicz. Szczegóły oraz zapisy – kol. Katarzyna Gaul (biuro@atol.waw.pl). Poniżej przedstawiamy krótki opis planowanych zajęć przygotowany przez prowadzącego 🙂

> Latarnie morskie, mapy, cyrkle, ołówki, locje, kursy i namiary. To wszystko i wiele więcej zebrane w jeden pakiet, podane w przyjemnej formie. Spotkanie z klasyczną nawigacją, podczas którego poruszone zostaną zagadnienia mające kluczowe znaczenie dla każdego żeglarza, który poważnie myśli o świadomym żeglowaniu.

Warsztaty w naszym rozumieniu to nic innego jak czas intensywnej pracy, szkolenia i odkrywania tajników nawigacji. W czasie zajęć zostaniesz solidnie przygotowany teoretycznie. Stojąc przy mapie będziesz mógł bez zająknięcia czytać ją ze zrozumieniem. Oprócz tego będziesz miał szansę nauczyć się wielu praktycznych umiejętności jak na przykład: określanie pozycji, planowanie trasy, korzystanie z publikacji nautycznych.

W brew pozorom dziś, w dobie satelitarnych systemów radionawigacyjnych, znajomość zagadnień z dziedziny nawigacji klasycznej jest równie istotna co kilkadziesiąt, czy kilkaset lat temu. Są to prawdy niezmienne od wieków, których znajomość ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo żeglugi. Po wykonaniu wszystkich zadań dostaniesz narzędzia, dzięki którym zawsze będziesz mógł odpowiedzieć najważniejsze w nawigacji morskiej pytania: Gdzie jestem? Jaka jest moja aktualna pozycja?

Dokąd płynę? W którym kierunku się udać, aby dotrzeć do celu?

Mapa z kotem