Przejdź do treści

Ahoj!

Wystartował sezon letni i wraz z nim nasze pierwsze klubowe rejsy. Pierwszy z nich prowadził nasz nowy kolega klubowy Igor. Z tytułu opóźnień w serwisie naszego silnika rejs został przeprowadzony na jachcie Elektra z
zaprzyjaźnionej firmy Jmaster. Załoga spędziła weekend na wodach Zatoki Gdańskiej.

Kolejny rejs – już na naszym Farureju – wykroczył poza akwen Zatoki Gdańskiej i objął swoją trasą zawinięcie do portu we Władysławowie. Podczas wyprawy załoga zaprzyjaźniła się z innym drewnianym dwupatykiem s/y Bonawenturą.

Trzeci rejs prowadzony był w ramach udziału w projekcie Romana Roczenia, w ramach którego osoby niewidome wraz z Romkiem Roczeniem na czele, pod komendą naszej komandor Katarzyny trzymały ster Farureja na różnych kursach żeglując po wodach Zatoki Gdańskiej i jednocześnie testując prototypowe urządzenie wspomagające ich w tym sterowaniu. Niesamowite przeżycie, masa emocji oraz pozytywnej energii – tak oceniamy bilans dwóch dni żeglugi z niewidomą załogą!

Ostatni rejs w ubiegły weekend ze śmiałym planem okrążenia platformy wiertniczej Petrobaltic. Pod wodzą sekretarza Norberta załoga miała bardzo intensywną wyprawę z wiatrami do 7B. Pomimo, iż z tytułu warunków pogodowych nie udało się dopłynąć do platformy to załoga była bardzo zadowolona z wielu wypływanych mil
i godzin stażowych. W ramach nowych kontaktów odbyło się ponowne spotkanie z Bonawenturą w Gdańsku.

Przed nami ostatnia weekendówka w terminie 03-05 czerwca (brak miejsc!), a następnie ruszamy w pełnomorskie rejsy, na których większości mamy jeszcze pojedyncze wolne miejsca.

Zapraszamy do zgłaszania się na rejsy!