Przejdź do treści

Równo po 2 miesiącach, bez zbędnej zwłoki i bez opóźnień, ponownie jesteśmy na wodzie! Za nami bardzo pracowity okres intensywnych przygotowań do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu żeglarskiego. Prace szkutnicze zostały zakończone w piątek, a w weekend opiekun jachtu wraz z mocnym wsparciem wolontariatu dopełnili starań w efekcie których jacht został zwodowany, maszty postawione i wytrymowane, pokład umyty (choć to dopiero pierwsza runda), a wnętrze uporządkowane i wstępnie wysprzątane.

Ponadto dzielna ekipa uruchomiła i przetestowała silnik, wszystko w nim gra i buczy tak jak być powinno. Jesteśmy jeszcze w trakcie montażu lodówki i elektrycznego sygnału mgłowego. Cieszy nas bardzo nowa zabudowa w kingstonie oraz odświeżona koja kapitańska. O drobiazgach typu drobne naprawy, listwy, węże, opaski, itp. nie będziemy pisać, bo życia nam nie starczy. Mówiąc krótko: kawał dobrej roboty!

Wielkie podziękowania należą się opiekunowi jachtu – Kacprowi – oraz całej ekipie wolontariatu – Aleksowi, Weronice, Mateuszowi, Olafowi, Oli, Grześkowi oraz naszej komandor.

W następny weekend szykuje się kolejny wolontariat, tym razem z możliwością przepłynięcia z Pucka do Gdyni. Jeśli jesteście zainteresowani, to oczywiście dajcie znać!

Do zobaczenia na pokładzie!